HypoGo logo
HypoGo logo
Hypoteční úvěr Potřebujete poradit?
Refinancování Průvodce Kontakt Pro poradce Přihlášení CZ flag SK flag
Americká hypotéka
Hypoteční úvěr
Refinancování
Americká hypotéka
Průvodce Kontakt Pro poradce Přihlášení CZ flag SK flag
Průvodce hypotékou Novinky Srovnání poskytovatelů Poradna a kontakt Pro poradce CZ flag SK flag
Česká spořitelna, a.s.
Časté dotazy
Můžu získat slevy na úrokové sazbě?

Budete-li splácet hypotéku ze svého aktivně využívaného účtu u České spořitelny, poskytneme vám slevu na úrokové sazbě hypotéky ve výši 0,5 %. Další slevu ve výši 0,2 % získáte při sjednání Pojištění schopnosti splácet​ ke své hypotéce.

Jak můžu financovat družstevní byt?

Družstevní byt můžete financovat pomocí Předhypotečního úvěru. Pro jeho sjednání nepotřebujete žádnou další nemovitost jako zástavu. Po zřízení zástavního práva budete Předhypoteční úvěr splácet prostřednictvím Navazující Hypotéky České spořitelny, kterou si sjednáte společně s úvěrem.

Kromě družstevního bytu můžete Předhypoteční úvěr použít i na koupi:

 • koupi nemovitosti od města, obce či státu,
 • převod družstevního bytu do osobního vlastnictví,
 • koupě nemovitosti v dražbě,
 • koupě nemovitosti v insolvenci,
 • stavební úpravy a rekonstrukce nemovitosti s jedním z uvedených účelů,
 • koupě pozemku od obce a výstavba s převodem pozemku do vlastnictví klienta po kolaudaci,
 • refinancování překlenovacích úvěrů jiných bank.
Co dělat, pokud se chci přestěhovat jinam, a peníze za původní bydlení tedy dostanu až po jeho prodeji?

Využijte překlenovací financování. Peníze vám dáme hned, ale na splácení nespěcháme. Na přestěhování či dostavění nového bydlení vám dáme 2 roky, během kterých můžete počkat na výhodný prodej starého bydlení.

Můžu hypotékou financovat například i kuchyň?

Ano, díky doplňkové části úvěru můžete část úvěru použít dle vlastního uvážení pro účely bydlení. Navíc vám tyto peníze poskytneme za stejně výhodnou úrokovou sazbu, kterou máte sjednanou pro hlavní účel hypotéky.

Co mám dělat, pokud mi chybí nemovitost?

K získání hypotéky není potřeba vlastnit nemovitost. Jako zástavu v tom případě použijete nemovitost, kterou kupujete, nebo využijete Předhypoteční úvěr. Pokud by vámi pořizovaná nemovitost z nějakého důvodu nestačila jako zástava pro hypoteční úvěr, je možné dát do zástavy i nemovitost, kterou vlastní vaši příbuzní či známí.

Například rodiče často "půjčí" dětem svůj rodinný dům jako zástavu. Tato nemovitost přitom nemusí jako zástava sloužit po celou dobu splácení. Jakmile se stanete majiteli nové nemovitosti nebo poté, co pominou důvody nedostatečné zástavy, můžete "zapůjčenou" nemovitost "vrátit" (zbavit ji zástavního práva) a nahradit ji svou nemovitostí.

Jaké doklady potřebuji pro vyřízení hypotéky?

Dokumenty potřebné k vyřízení hypotéky s vámi projde náš hypoteční specialista. Liší se podle účelu úvěru, způsobu zajištění a osoby žadatele. Dalšími doklady pak prokážete schopnost úvěr dlouhodobě splácet.

Doklady prokazující bonitu klienta a spoludlužníka:

 • u zaměstnanců – potvrzení o příjmu žadatele a spoludlužníků (včetně jejich manželů),
 • u podnikatelů – daňové přiznání s potvrzením o uhrazení daně za poslední dva roky,
 • jiné doklady o příjmech např. nájemní smlouvy k doložení příjmů z nájemného apod..

Doklady k zastavované nemovitosti (nemusí se jednat o pořizovanou nemovitost):

 • odhad hodnoty zastavované nemovitosti (odhad ceny bytu pro vás můžeme zajistit také přímo na pobočce pomocí on-line ocenění nemovitosti),
 • nabývací titul – např. kupní smlouva, smlouva o budoucí smlouvě kupní, budoucí darovací smlouva, restituční smlouva, rozhodnutí o dědictví apod.,
 • pojistná smlouva na zastavovanou nemovitost,
 • snímek katastrální mapy, příp. geometrický plán (pouze u výstavby nových rodinných domů).
Co mám zvážit, pokud si beru hypotéku?

Předtím, než se rozhodnete sjednat si hypotéku, vyhodnoťte své příjmy, výdaje a rizika. Obecně lze říci, že je dobré plánovat hypotéku s ohledem na svou schopnost splácet. Pokud například očekáváte rodinu či mateřskou dovolenou, připravte se i na pravděpodobné snížení příjmů.
 
Myslete však i na neočekávané situace. V rámci Hypotéky České spořitelny si ze služeb můžete vybrat pojištění schopnosti splácet - za velmi výhodnou cenu získáte jistotu, že v případě nepříznivých okolností za vás splátky uhradí pojišťovna. Pojištění pokrývá většinu rizik spojených s příčinou nesplácení a pomůže řešit neočekávané životní situace (dlouhodobou nemoc, invaliditu, úmrtí partnera, ztrátu zaměstnaní atd.).
V čem se liší „běžná“ a americká hypotéka?

Rozdíl je v tom, že peníze z Americké hypotéky můžete použít na cokoliv, nejen na bydlení.

Jak je to se zajištěním americké hypotéky?

Americká hypotéka je úvěr, který je zajištěný zástavním právem k nemovitosti.

Jaká jsou práva spotřebitele u americké hypotéky?

Předčasné splacení:
Spotřebitel je oprávněn předčasně splatit úvěr nebo jakoukoli jeho část kdykoliv po dobu trvání úvěrového vztahu, přičemž banka má v takovém případě nárok na náhradu nutných a objektivně vynaložených nákladů; bližší podmínky pro uplatnění práva na předčasné splacení, jakož i výše náhrady souvisejících nákladů, budou stanoveny v příslušné smlouvě o úvěru.

Odstoupení:
Spotřebitel je oprávněn odstoupit od smlouvy o úvěru, bez uvedení důvodu a bez jakékoli sankce, ve lhůtě 14 dnů od jejího uzavření; bližší podmínky pro uplatnění práva na odstoupení, jakož i povinnosti spotřebitele vyplývající z uplatnění takového práva, budou stanoveny v příslušné smlouvě o úvěru.

Průměrné hodnocení našimi zákazníky
3,1
z 1259 hodnocení


Ohodnoťte vaši zkušenost
s Česká spořitelna, a.s.

Z našeho průvodce

HypoGo circle

Nejčastěji kladené otázky ke službě HypoGO (FAQ)

Nejčastějši kladené otázky k službě HypoGO s odpovědmi. Kolik stojí naše služba? Jak HypoGO funguje? S čím mi služba pomůže a proč ji využít?

HypoGo circle

Informace o hypotékách

Přemýšlíte, jaká hypotéka je pro vás nejvýhodnější? Pokud zvažujete hypoteční úvěr, měla by vás při výběru vhodné banky zajímat hlavně výše úrokové sazby, doba fixace, délka splácení, RPSN a další poplatky.

Rychlý kontakt - zavoláme vám!

Odesláním potvrzuji, že jsem se seznámil(a) s obsahem Podmínek upravujících užití těchto stránek a souhlasím s nimi.
Beru na vědomí, že Zaloto s.r.o. (správce osobních údajů) zpracovává moje osobní údaje za účelem vyřízení a evidence mých požadavků. Podrobnosti v Zásadách ochrany osobních údajů.
Reprezentativní příklad

Úvěr ve výši 300 000 Kč se splatností 108 měsíců a úrokovou sazbou 8,7 % ročně má měsíční splátku 4 055 Kč. Jednorázový poplatek za vyřízení úvěru činí 3 000 Kč, měsíční poplatek za správu úvěru je 0 Kč, RPSN je 9,5 % a celková částka splatná spotřebitelem 440 940 Kč. Díky řádnému splácení bude u tohoto úvěru počet odpuštěných splátek 15, doba splácení 93 měsíců, úroková sazba 5,9 % ročně, RPSN 6,4 % a celková částka splatná spotřebitelem 380 115 Kč. Výše měsíční splátky se nemění. Bližší podmínky odměny ve formě prominutí splátek najdete v úvěrové smlouvě.

Nejrychlejší cesta k vlastnímu bydlení!
Tržní sazba
Česká spořitelna, a.s. 2,64 %
Průměrná sazba u HypoGO
2,60 %
Průměrná sazba u HypoGO 2,60 %
Nejrychlejší cesta k vlastnímu bydlení!
Tržní sazba
Česká spořitelna, a.s. 2,64 %
Průměrná sazba u HypoGO 2,60 %

Chci mít výhodnou hypotéku
Máme registraci České národní banky

Potřebujete poradit? Řešíte problém?

Neváhejte nás kontaktovat. Rádi Vám pomůžeme.

+420 246 034 350