HypoGo logo
HypoGo logo
Hypoteční úvěr Potřebujete poradit?
Refinancování Průvodce Kontakt Pro poradce Přihlášení CZ flag SK flag
Americká hypotéka
Hypoteční úvěr
Refinancování
Americká hypotéka
Průvodce Kontakt Pro poradce Přihlášení CZ flag SK flag
Průvodce hypotékou Novinky Srovnání poskytovatelů Poradna a kontakt Pro poradce CZ flag SK flag
Air Bank a.s.
Časté dotazy
Jaké poplatky u vaší hypotéky zaplatím?

Mohu u vás získat hypotéku v cizí měně?

Hypotéku v cizí měně u nás nevedeme. Chráníme vás tím proti riziku kurzových změn, kvůli kterým byste se mohli dostat do problémů se splácením. Nejde ale jen o to, že Vám nepůjčíme hypotéku například v eurech. Podle zákona je „hypotéka v cizí měně“ poněkud širším pojmem, než by se na první pohled mohlo zdát. Hypotéku proto nezískáte ani, když:

  • Váš příjem není v českých korunách
  • Nebydlíte v České republice
  • Chcete hypotéku splácet z peněz v jiné měně, než jsou české koruny
Jaké zajištění hypotéky po mně budete chtít?

Zvážení, jestli nemovitost vyhovuje podmínkám zajištění, posuzujeme v každém případě zvlášť. Obecně ale platí, že hypotéku můžete zajistit budovou, nebo bytem určeným k bydlení. Jestli vaše zajištění bude k získání hypotéky stačit, zjistíte v průběhu žádosti o hypotéku.

Na co si můžu vzít novou hypotéku?

Novou hypotéku můžete využít na koupi nemovitosti. Hypotéku na stavbu domu nebo na rekonstrukci v nabídce zatím nemáme. Za hypotéku si můžete pořídit dokončený a zkolaudovaný byt nebo dům určený k bydlení. Byt by přitom měl být v osobním vlastnictví. Na družstevní byt nepůjčujeme. Na hypotéku si můžete samozřejmě pořídit i pozemek, který s tímto bytem nebo domem souvisí. Na koupi samotného pozemku ale hypotéku zatím neposkytujeme. U bytu se někdy může stát, že pozemek pod bytovým domem je ve vlastnictví města nebo obce. To nám ale v poskytnutí hypotéky bránit nebude.

Nebude problém, že na nemovitosti, kterou chci koupit, je už zástavní právo jiné banky?

Vůbec ne. Jen budeme potřebovat vyčíslení zůstatku hypotéky od banky, která zástavní právo má. Při čerpání Vaší hypotéky pak část kupní ceny určenou na splacení původní hypotéky pošleme rovnou jí. Tím si zajistíme, že původní zástavní právo bude vymazáno z katastru nemovitostí a na nemovitosti zůstane jen naše zástavní právo.

Musím k zajištění hypotéky použít tu samou nemovitost, kterou si za hypotéku budu kupovat?

Nemusíte. K zajištění hypotéky nám můžete dát i jinou nemovitost určenou na bydlení, klidně jich může být i více. Při zajištění hodnotnější nemovitosti, než je kupovaná, nebo více nemovitostmi můžete dokonce dosáhnout toho, že Vám půjčíme na celou kupní cenu.

Jaké doklady budu k žádosti o hypotéku na koupi nemovitosti potřebovat?

Půjčíte mi i na daň z nabytí nemovitosti?

Ano, pokud bude mít zástava dostatečnou hodnotu a účelem hypotéky bude koupě nemoviosti. Jen prosím berte v úvahu, že vám můžeme celkem půjčit do 80 % hodnoty zajištění. Do zástavy můžete dát i více nemovitostí, případně jinou nemovitost než tu, kterou kupujete.

Mohu si na hypotéku koupit nemovitost v zahraničí?

To bohužel možné není.

Mohu si za vaši hypotéku koupit družstevní byt?

Je nám líto, ale poskytujeme hypotéky jen na koupi bytu v osobním vlastnictví.

Půjčíte mi na celou kupní cenu nemovitosti?

Půjčíme vám do 80 % hodnoty zajištění. Pokud nám dáte do zástavy tu samou nemovitost, kterou kupujete, budete nejspíš potřebovat také své vlastní peníze. Když nám ale dáte do zástavy více nemovitostí nebo jinou, hodnotnější nemovitost, můžeme vám půjčit celou výši kupní ceny. Nezapomeňte při tom, že kromě koupě je potřeba mít peníze i na zaplacení daně z nabytí nemovitosti. Když bude hodnota zajištění dost velká, tak vám půjčíme i na ni.

Budete vyžadovat pojištění nemovitosti?

Chtěl bych vaši hypotéku, ještě mi ale neskončila fixace. Co s tím?

O hypotéku nás můžete požádat už 12 měsíců předtím, než budete chtít doplatit tu starou. Vůbec nejvýhodnější je hypotéku převádět na konci platnosti úrokové sazby, protože v tu chvíli ji můžete u všech bank splatit zdarma. Úvěr ze stavebního spoření k nám můžete převést, kdy chcete. U překlenovaních úvěrů si však dejte pozor na výši sankce za předčasné splacení. 

Co když budu chtít při převedení hypotéky část původní hypotéky splatit ze svého?

Ale beze všeho. Peníze vložíte na účet, který u nás máte, a my je i s penězi od nás pošleme původní bance.

Jaké dokumenty budu k převedení hypotéky potřebovat?

udeme po vás chtít dva doklady totožnosti, doklady o tom, kolik vyděláváte, původní úvěrovou smlouvu a odhad nemovitosti. Většinou nám přitom bude stačit původní odhad k vaší stávající hypotéce. Může být až 10 let starý. Zato fotky nemovitosti potřebujeme určitě nové. Měly by ukazovat, jak nemovitost vypadá v době, kdy žádáte o převedení hypotéky. Pokud původní odhad nenajdete nebo jej z nějakého důvodu nebude možné použít, budeme potřebovat nový odhad od našeho smluvního odhadce. Předtím, než vám peníze pošleme, vás pak ještě požádáme o vyčíslení původního úvěru. Pak už jen o pojistnou smlouvu na zastavenou nemovitost.

Na úplný seznam dokladů, které bychom po vás mohli chtít, se můžete podívat tady. Ale nelekejte se, zdaleka ne všechny budou potřeba.

Můžu si do nové hypotéky zahrnout i poplatek za předčasné splacení té předchozí?

Samozřejmě, beze všeho.

Budete chtít nový odhad k zástavě?

bvykle budeme potřebovat nový odhad od našeho smluvního odhadce. Náklady na tento odhad zaplatíte vy. U převedení hypotéky nám někdy může stačit původní odhad, díky kterému jste hypotéku dostali. Pokud jej budeme moci využít, tak vás jen poprosíme o aktuální fotky nemovitosti pořízené v době, kdy podáváte žádost o převedení hypotéky. Původní odhad by neměl být starší než 10 let. Když budete zastavovat více nemovitostí, budete tím pádem potřebovat více odhadů..

Jaký typ hypotéky nebo úvěru k vám mohu převést?

Převést můžete hypotéku i úvěr od stavební spořitelny, které jste si vzali na pořízení nemovitosti k bydlení nebo rekreaci. Když k nám budete převádět úvěr ze stavebního spoření, nezapomeňte prosím, že budete potřebovat nemovitost jako zajištění.

Jak převést hypotéku a jaké dokumenty k tomu budu potřebovat?

Můžu si u vás vzít hypotéku, když nejsem vaším klientem?

Tak to bohužel nejde. Naši hypotéku můžete získat jen jako náš klient, který u nás má běžný účet. Ten si u nás můžete založit online a ještě rychleji na pobočce. Nebojte se, pokud si u nás hypotéku nakonec nevezmete, účet můžete kdykoliv ve svém internetovém bankovnictví zdarma zrušit.

Průměrné hodnocení našimi zákazníky
3,0
z 1106 hodnocení


Ohodnoťte vaši zkušenost
s Air Bank a.s.

Z našeho průvodce

HypoGo circle

Nejčastěji kladené otázky ke službě HypoGO (FAQ)

Nejčastějši kladené otázky k službě HypoGO s odpovědmi. Kolik stojí naše služba? Jak HypoGO funguje? S čím mi služba pomůže a proč ji využít?

HypoGo circle

Informace o hypotékách

Přemýšlíte, jaká hypotéka je pro vás nejvýhodnější? Pokud zvažujete hypoteční úvěr, měla by vás při výběru vhodné banky zajímat hlavně výše úrokové sazby, doba fixace, délka splácení, RPSN a další poplatky.

Rychlý kontakt - zavoláme vám!

Odesláním potvrzuji, že jsem se seznámil(a) s obsahem Podmínek upravujících užití těchto stránek a souhlasím s nimi.
Beru na vědomí, že Zaloto s.r.o. (správce osobních údajů) zpracovává moje osobní údaje za účelem vyřízení a evidence mých požadavků. Podrobnosti v Zásadách ochrany osobních údajů.
Reprezentativní příklad

Úvěr ve výši 1 600 000 Kč se splatností 192 měsíců a úrokovou sazbou 2,79% ročně má měsíční splátku 10 339 Kč. RPSN je 2,89% a celková částka splatná spotřebitelem 1 991 988 Kč.

Nejrychlejší cesta k vlastnímu bydlení!
Tržní sazba
Air Bank a.s. 2,39 %
Průměrná sazba u HypoGO
2,60 %
Průměrná sazba u HypoGO 2,60 %
Nejrychlejší cesta k vlastnímu bydlení!
Tržní sazba
Air Bank a.s. 2,39 %
Průměrná sazba u HypoGO 2,60 %

Chci mít výhodnou hypotéku
Máme registraci České národní banky

Potřebujete poradit? Řešíte problém?

Neváhejte nás kontaktovat. Rádi Vám pomůžeme.

+420 246 034 350