HypoGo logo
HypoGo logo
Hypoteční úvěr Potřebujete poradit?
Refinancování Průvodce Kontakt Pro poradce Přihlášení CZ flag SK flag
Americká hypotéka
Hypoteční úvěr
Refinancování
Americká hypotéka
Průvodce Kontakt Pro poradce Přihlášení CZ flag SK flag
Průvodce hypotékou Novinky Srovnání poskytovatelů Poradna a kontakt Pro poradce CZ flag SK flag
Hypoteční úvěr
1/12 Jaká je cena nemovitosti?
  nebo stiskněte ENTER
0% vyplněno
 
0% vyplněno

Hypoteční úvěr

Hypoteční úvěr

Hypoteční úvěr, jiným slovem hypotéka, je nejběžnější formou půjčky na financování nákupu, výstavby, rekonstrukce nebo dostavby nemovitosti. Nemovitostí může být dům, byt či pozemek. Úvěr je vázaný zástavním právem k nemovitosti, kterou může být nemovitost financovaná hypotečním úvěrem nebo jakákoliv jiná nemovitost. Získaný hypoteční úvěr se běžně splácí pravidelnými splátkami podle předem dohodnutého splátkového kalendáře až do doby, než dojde k umoření celé půjčené částky.

Kolik peněz můžu od banky získat?

Výši hypotečního úvěru ovlivňuje zástavní hodnota nemovitosti, účel úvěru i vaše schopnost splácet. Banku v tomto ohledu zajímají vaše pravidelné příjmy, výdaje a počet členů vaší domácnosti. Zajímá se také o to, zda již splácíte nějaký jiný úvěr, leasing nebo si platíte třeba penzijní připojištění. Velkou roli hraje také to, zda o hypoteční úvěr žádá jednotlivec, nesezdaný pár, manželé a jestli mají či nemají děti. Banky zpravidla poskytují hypoteční úvěr do výše 60 – 90 % z tržní hodnoty zastavené nemovitosti.

Jak dlouho budu splácet?

Hypoteční úvěr se splácí nejčastěji od 10 do 40 let. Délka splácení se odvíjí od toho, kolik jste schopni každý měsíc ze svého rozpočtu uvolnit peněz. Chcete mít úvěr co nejdříve splacený i za cenu vysokých měsíčních splátek? Nebo si raději ponecháte větší rezervu a úvěr budete splácet déle i přesto, že ve výsledku zaplatíte bance mnohonásobně více? Nejvýhodnější je zvolit zlatou střední cestu a zároveň počítat s možnými riziky, které mohou budoucí splácení hypotéky ohrozit (narození dítěte, ztráta či změna zaměstnání, porucha domácího spotřebiče,…).

Co je RPSN a proč je tak důležité?

RPSN neboli roční procentní sazba nákladů udává procentuální podíl z dlužné částky, který musíte zaplatit za rok. Zahrnuje veškeré náklady spojené s úvěrem. Součástí RPSN je úroková sazba a poplatky, které si účtuje banka za zprostředkování hypotečního úvěru. Patří sem např. poplatky za uzavření smlouvy, vedení účtu, správu úvěru, převody peněz i pojištění schopnosti splácet. Podle RPSN spolehlivě poznáte, jak je daná hypotéka výhodná ve srovnání s nabídkami ostatních bank. Obvyklá výše RPSN se u nás pohybuje od 2,2 % do 5 %. 

Najděte nejvýhodnější hypoteční úvěr

Při hledání nejvýhodnějšího hypotečního úvěru vám pomůže hypoteční kalkulačka, která porovná nabídky všech bank a vytvoří přehledný seznam těch nejlepších nabídek. Rychle a jednoduše tak získáte srovnání hypoték a veškeré potřebné informace o hypotečních produktech, které náš trh nabízí.

 

Nechte si spočítat

Hypoteční úvěr Refinancování Americká hypotéka
Novinky ze světa financí

Posíláme pečlivě vybrané novinky, které oceníte vy i vaše peněženka. A nespamujeme!
Odesláním potvrzuji, že jsem se seznámil(a) s obsahem Podmínek upravujících užití těchto stránek a souhlasím s nimi.
Beru na vědomí, že Zaloto Digital s.r.o. (správce osobních údajů) zpracovává moje osobní údaje za účelem vyřízení a evidence mých požadavků. Podrobnosti v Zásadách ochrany osobních údajů.
Phone black+420 246 034 350

Provozovatel webu

Zaloto Digital s.r.o.
Nad vodovodem 1524/45
100 00 Praha 10

IČ: 06479243
DIČ: CZ06479243

Spisová značka: C 282832 vedená u Městského soudu v Praze


Jak postupovat v případě reklamace?

Přečtěte si náš reklamační řád

Srovnáváme pro vás nabídky všech hypotečních bank v ČR

Hypoteční banka Logo Moneta bank logo Ober bank logo Buřinka logo Mbank logo Unicredit banka logo Komerční banka logo
Máme registraci České národní banky

Potřebujete poradit? Řešíte problém?

Neváhejte nás kontaktovat. Rádi vám pomůžeme.

+420 246 034 350